Козацька республіка

Кодекс жителів Козацької Республіки

Усі мешканці Козацької Республіки мають рівні права та обов’язки, незважаючи на вік, стать, релігію, національне та соціальне походження.

Мешканці Козацької Республіки мають право на

Навчання для здобування освіти. Освіта має бути спрямована на:

• розвиток особистості, її талантів, розумових та фізичних здібностей;

• виховання поваги до батьків, мови та національних цінностей;

• підготовку дитини до свідомого життя;

• виховання поваги до довкілля.

• Доступ до інформації в усіх галузях знань.

• Користування навчальною, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою базою школи.

• Участь у конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах, дебатах.

• Безпечні й нешкідливі умови навчання та праці.

• Особисту (або через своїх представників) участь у шкільному самоврядуванні. Право обирати та бути обраним до органів Козацької Республіки.

• Участь в об’єднаннях мешканців Козацької Республіки.

• Вільне висловлення своїх думок, свободу думки, совісті та релігії, свободу мирних зборів.

• Вільний доступ до інформації з питань пропаганди здорового способу життя.

• Відпочинок та дозвілля, участь у культурно-мистецьких акціях, розважальних заходах.

• Захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства від дій педагогічних і технічних працівників школи, які порушують їхню честь та гідність.

Мешканці Козацької Республіки зобов’язані:

• Бути свідомими громадянами своєї держави, дотримуватися Конституції та законів України, шанувати державні символи.

•  Наполегливо оволодівати знаннями, навчальними вміннями та навичками. Використовувати отримані знання в житті.

• Набувати трудових навичок. Дотримуватися дисципліни праці та правил техніки безпеки.

• Брати активну участь у громадському житті Козацької республіки. Шанувати й примножувати шкільні традиції.

• Правильно організовувати навчання, працю, відпочинок, цінувати свій та чужий час. Всебічно розвиватися та самовдосконалюватися.

• Дотримуватися правил особистої гігієни, займатися фізкультурою та спортом, загартовуватись.

• Поважати батьків, інших членів родини. Бути чуйними та уважними до оточуючих людей.

• Бути дисциплінованими, ввічливими. Тактовно поводитися в громадських місцях.

• Дотримуватися правил дорожнього руху, пожежної безпеки, правил поведінки на воді. Вміти надавати першу медичну допомогу.

• Знати нормативно-правові акти, які захищають права дитини.

Що нас об’єднує: прагнення зробити шкільне життя змістовнішим, радіснішим, цікавішим, бажання діяти разом.

Що для нас найдорожче: свобода думки, особистість.

Про кого турбуємося: про тих, хто менший і слабший від нас, одне про одного та про тих, хто в біді.

Що нам допомагає жити: гра, сюрприз, таємниця, вигадка, фантазія, те, що ми вирішуємо й робимо самі.

Ми співпрацюємо: з усіма, кому зрозумілі й небайдужі наші інтереси, справи, хто готовий допомагати нам.

Ми самі вирішуємо: хто входить до нашої співдружності, які справи, свята нам проводити.

Якщо ти з нами: знайдеш друзів серед своїх ровесників і дорослих, зможеш проявити себе там, де цікаво, не залишишся сам у радості й біді.

Кодекс жителів Козацької Республіки Додається

Статут дитячої організації "Козацька Республіка"Додається